Nagroda Prezesa Rady Ministrów 2016

W tym roku nagroda ta została przyznana uczniom naszej szkoły:

Weronice Lasocie z kl. IV Technikum i Dominikowi Wójcikowi z kl. III Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach Maciej Długosz. Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Będkowski oraz Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Renata Rabczyńska po swoich wystąpieniach przekazali na ręce uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrody w postaci dyplomów Prezesa Rady Ministrów.

 

Zapraszamy do galerii

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016 otrzymali

Katarzyna Kućma z kl. III LO

Agata Sedlak z kl. IV Technikum

Sukces Kevina Witaszka!

 

Uczeń klasy pierwszej LO  Kevin Witaszek wziął udział w  I edycji konkursu „Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych Masters Tournament – Discover Canada 2014” . Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ, pod patronatem Prezydenta Miasta Żory, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Ambasady Kanadyjskiej w Polsce.

Czytaj więcej: Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna

Nasi uczniowie: K. Witaszek klasa I LO, K. Jarosiński  Klasa I LO oraz W. Olech  klasa I LO wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Tematycznej '' Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950.Od strzelców i legionistów do żołnierzy ''wyklętych''. Etap ten odbył się w Kielcach 11.12.2013r.
                                                                                                                         Opiekun Jan Kurkiewicz

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują osoby, które mogą pochwalić się najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najlepsze wyniki, zaś z pozostałych przedmiotów mają oceny przynajmniej dobre. W tym roku nagroda ta przyznana została uczniom naszej szkoły:

Czytaj więcej: Stypendium Prezesa Rady Ministrów