Pożegnanie absolwentów

     27.04.2017 kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Wśród zaproszonych na uroczystość pożegnania gości był Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Sandomierzu pan Janusz Suszyna, rodzice absolwentów, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

     Krótka  część artystyczna przygotowana przez młodszych kolegów z klasy III Technikum Handlowego i Mechanicznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Kurkiewicz w żartobliwy sposób przedstawiała drogę, jaką przebywa uczeń od momentu, gdy wstępuje w progi szkoły aż do chwili , kiedy ją opuszcza.

     Po chwili wspomnień i wzruszeń nastąpiła najważniejsza część uroczystości­ - uhonorowanie pracy naszych absolwentów świadectwami, dyplomami i nagrodami.

     Na środek zaproszono absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Handlowego i Mechanicznego, którzy wyróżnili się znakomitymi wynikami w nauce oraz działalnością na rzecz szkoły. Naczelnik Wydziału Oświaty pan Janusz Suszyna wręczył Nagrodę Starosty Powiatu dla najlepszego Absolwenta uczennicy klasy IV Technikum Handlowego -  Weronice Lasocie, która uzyskała najwyższą średnią ocen - 5,11

     W czasie uroczystości nagrodzono wielu uczniów, godnie reprezentujących szkołę w licznych konkursach, zawodach sportowych oraz działających społecznie na rzecz szkoły i środowiska.

Rodziców nagradzanych uczniów uhonorowano listami gratulacyjnymi.

     Absolwenci z ogromnym wzruszeniem przyjmowali gratulacje od dyrekcji i nauczycieli. Dziękowali za wspólnie spędzone lata i  przekazaną wiedzę. Podkreślili, że to właśnie w tej szkole rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.

     Młodsi uczniowie dziękowali absolwentom za wspólne lata spędzone w murach szkoły, mając nadzieję, że ich odejście nie oznacza zapomnienia o tych, którzy tu zostają: troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegach i koleżankach. Życzyli, aby omijały ich troski, smutki i zwątpienie, a towarzyszyły: radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja.

 

Zapraszamy do galerii